Теми розробок 2014
Корекційно-розвиваючі заняття 3 клас
- Додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Розв’язування рівнянь. Обернена задача.
- Додавання і віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток. Задачі на ділення.
- Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 6 та ділення на 6. Визначення часу за годинником. Задачі на зведення до одиниці. Кратне порівняння чисел.
- Розв’язування задач та вправ на застосування таблиці множення числа 7, й ділення на 7. Рівняння на знаходження невідомого від’ємника. Задачі з буквеними даними.
Теми розробок 2015
3 клас. Я у світі. Цікаві завдання
- Людські чесноти
- Уникнення конфліктів з іншими людьми
- Ознайомлення з громадянськими правами і обов’язками
4 клас. Природознавство. Дидактичні матеріали
- Природа материків і океанів
- Заселення людиною Землі. Чисельність населення Землі, її зміна
- Раси. Зовнішні ознаки людей різних рас
- Карта півкуль. Материки і океани на карті світу.
- Океани. Особливості природи океанів
- Євразія - найбільший материк.Особливості природи Євразії
- Африка - найжаркіший материк Землі. Особливості природи материка
- Північна Америка. Особливості природи материка
- Південна Америка. Особливості природи материка
- Австралія - найсухіший материк. Особливості природи материка
- Антарктида-найхолодніший материк. Особливості природи
Теми розробок 2016
4 клас.Я у світі.
Подорож Містом Майстрів
2 слайд
- Ми сьогодні мандруємо у місто Майстрів.
- Як ви гадаєте,чому слово Майстрів ми написали
з великої букви?
- Так,ми познайомимось з представниками різноманітних професій та ремесел і дізнаємось про особливості їх роботи.
3 слайд
- Згадки про українські ремесла,зокрема про українську народну вишивку є і у піснях українських співаків. Послухаймо зараз одну з таких пісень.(Брати Яремчуки «Вишиванка»).
4 слайд
- Склалось так, що з покоління в покоління передавалось мистецтво української вишивки. Кожна дівчина повинна була вміти вишивати і зібрати собі у посаг вишиті рушники,сорочки,обруси,скатерки. Вишита сорочка була обов'язковим атрибутом кожної українки.
- Чи вміють вишивати у вашій родині?
- Чи є у вас вдома вишиті речі? Які?
- Хто вишиває у вас удома?
- Чи вмієте вишивати ви?
5- 6 слайд
- У давнину не існувало стільки можливостей прикрасити свій дім,як тепер. Тому хату і у хаті усе прикрашали малюнками. Будинки прикрашали намальованими квітами мальв, чорнобривців,любистку,як оберегів від злих духів та для приваблювання щастя і достатку. Усередині хата прикрашалась казковими квітами та птахами,інколи звірами.
Також розмальовували дерев'яний та глиняний посуд ,яким користувалися.
- Вишуканий та неповторний, петриківський розпис — чудовий привід для гордості українців. Ще б пак, адже в основі його барвистих візерунків лежить безмежна любов до рідного краю. Магія петриківського розпису полонила серця мільйонів шанувальників прекрасного та на увесь світ прославила талановитих народних майстрів родом з України...
- Розмаїття квітів, листочків, ягід петриківського розпису захоплює, спонукає роздивлятися шедеври народного малярства годинами. Не дивно, що в 2013 році унікальне мистецтво внесли до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО
- Історія виникнення петриківського розпису цікава та захоплююча. Традиція прикрашати оселю та одяг декоративними петриківськими розписами зародилася в Україні задовго до появи християнства. Люди вірили, що в красивих орнаментах криється магічна сила, яка захищає господарів від злих сил та негараздів. Ось чому петриківськими розписами у якості оберегів часто розписували зброю та курені запорозькі козаки.
- Сучасна техніка самобутнього петриківського розпису виникла у ХVII ст. разом з приходом у Петриківку, що на Дніпропетровщині, перших поселенців. З того часу петриківський розпис став невід’ємною частиною українського побуту. Люди, будуючи світлі хати-мазанки, розписували їх пишними квітковими малюнками, створюючи цілий художній ансамбль, адже прикрашався не лише інтер’єр будинку (стіни, піч), але й зовнішній фасад, а ще посуд, весільні скрині, меблі та інше хатнє начиння.
- Господарів, чиї оселі не були розписані яскравими орнаментами, в селі не поважали, вважаючи їх морально убогими та не гідними навіть вітань односельців.
- Петриківський розпис — це своєрідний декоративно-художній літопис флори та фауни Придніпров’я. Як майстерно селищні художники передають динаміку пташиного польоту, як тонко відтворюють найменші коливання рослин від вітру, як вишукано поєднують світло і тіні!
- Основним елементом петриківських орнаментів є квітка — символ пишної природи. Найчастіше шедеври народного мистецтва прикрашають мальви, півонії, айстри, різноманітні польові квіти, а ще ті, які вигадують самі майстри. Так на стінах, полотнах та посуді утворюється свій, особливий світ краси та натхнення.
- А яке ж цікаве приладдя для розпису! Пензлики народні умільці виготовляють самостійно — з котячої шерсті, вистриженої з грудей. Завдяки такому інструменту фарба лягає рівно, і орнаменти виходять охайними та легкими. Нерідко малюнок виконується і пальцями.
- Цікаво, що фарби для петриківських творів ніколи не змішують. Рожева, жовта, синя, червона та зелена — усі вони покликані вдихнути в малюнок життєрадісність та природну легкість. А оскільки колись фарби нерідко виготовлялися з природних матеріалів, петриківські розписи мали недовгий вік. Тож щороку напередодні великого свята старі малюнки змивали та прикрашали оселі новими барвистими оберегами. Так з року в рік село розквітало новими барвами та чудернацькими візерунками.
- слайд
Без верби та калини – нема України. Цей вислів знають
і дорослі і малі. Куди б ми не поїхали, завжди зустрінуть нас верба біля річки та ставка і калина біля чепурної хати. Верба та калина завжди були оберегами та символами нашої держави. І знову в Україні відроджуються традиції лозоплетіння. У Західній Україні цілі родини та села відроджують цю давню традицію
10 слайд
- Діти,я сподіваюсь вам сподобалась подорож нашим
Містом Майстрів. Ви дізналися багато цікавого і корисного для себе. Зрозуміли,яка багата наша земля ремеслами та традиціями. Надіюсь,що ви багато візьмете для себе.
Різноманітність культур і звичаїв народів
1-слайд
Різні в світі є країни,
Різні люди є на світі.
Гори різні , полонини,
Різні трави, різні квіти.
Э у всіх одна країна
Найрідніша нам усім.
То – прекрасна Україна,
Нашого народу дім!
2 слайд
Ми живемо у світлім краю,
У вільній незалежній Україні.
Наснагу тут плекаємо свою
І небеса над нами сині-сині.
Усе в нас є: озера і ліси,
Степи і гори, ріки і долини,
Моря і море вічної краси,
Усе для щастя і життя людини.
З глибин віків тут мій народ живе –
Співучий, вільний, з доброю душею.
І особлива музика пливе,
А українець нерозривний з нею.
Тут все до чого поглядом торкнусь,
Любов’ю дише, чарами й красою.
Лиш полюби, уважно придивись
І це навік залишиться з тобою.
Край чарівний і працьовитий люд,
Земля родюча і вода прозора,
Тут визира краса з усіх усюд
І вільна воля в душах неозора.
Душа покорена ніколи не була,
Завжди до волі прагнуть наші люди.
Ми всі бажаєм миру і тепла ,
Та українець завжди вільний буде
В усі віки, в усі складні часи
І буде так,допоки сонце грає.
Душа в нас зіткана з любові і краси
І воля нам ясним промінням сяє.
3-4 слайд
( З літературних джерел)
Звичаї – це ті неписані закони, якими керуються в найменших щоденних і найбільших всенаціональних справах.
Звичаї, а також мова – це ті найміцніші елементи, що об’єднують окремих людей в один народ, в одну націю. Звичаї , як і мова, виробилися протягом усього довгого життя й розвитку кожного народу.
У всіх народів світу існує повір’я, що той, хто забув звичаї своїх батьків , карається людьми і Богом. Він блукає по світу, як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку, бо він загублений для свого народу.
( За О. Воропаєм та В Скуратівським)
5-6 слайд
- Сучасне людство налічує тисячі народів , майже 200 держав, понад 6 млрд. жителів. Серед усієї маси людей немає двох однакових осіб. Кожен має свої особливості. Крім індивідуальних відмінностей, виділяють також групові: сімейні, статеві, вікові, професійні, національні і т.ін.
- Будь – яка нація , соціальна група сприймає із системи загальнокультурних людських цінностей тільки те, що відповідає духовному настрою, їхньому рівню розвитку, можливостей. Національні культури стають взаємопов’язаними . Вони впливають одна на одну, посилюється взаємозв’язок різних країн і народів. Національні риси роблять людей винятковими. Національні особливості зближують людей, зацікавлюють людей інших національностей, а не вилучають людей з національного оточення інших народів, не замикають народи у собі.
- «Наша істинна національність – це людство»,- сказав Герберт Джорж Уелс
7-8 слайд
- Кожен народ має свою культуру, свої звичаї.
- Як проявити повагу до національних традицій, звичаїв та обрядів інших народів?
- Знання культурних цінностей різних народів, національних свят дозволяє глибше пізнати душу народу, краще порозумітися з ним.
- Якщо основою традиції якогось народу є загальнолюдські цінності, то вони сприймаються всіма народами нашої планети Земля і потребують толерантного ставлення до себе.
9 слайд
Різні в світі є країни,
Гарні з, і є багаті,
Та найкраще в Україні,
Бо найкраще – в рідній хаті!
Ми незалежні, вільні, наче птах.
До всіх народів світу завжди щирі.
І долю власну ми тримаємо в руках,
Живемо з усіма людьми у мирі.