Тема уроку: Вправи на засвоєння таблиці множення числа 8.
Мета уроку: вдосконалювати обчислювальні навички, розвивати вміння розв'язувати рівняння на знаходження множника і доданка;вчити порівнювати задачі першого і другого виду на зведення до одиниці; розвивати логічне мислення.
Обладанання: предметні малюнки, картки для усних обчислень.
Хід уроку
I. Організація класу.
II. Подивіться мені в очі, покажіть свій настрій на початку уроку.
Як ви думаєте, що ми будемо робити уроці? ( Думати, обчислювати, розв'язувати, шукати відповіді, порівнювати.)
Що ви чекаєте від уроку? Як ми будемо працювати? ( Дружно, швидко, вдумливо, творчо, логічно)
Візьміться за руки, побажайте один одному успіхів на уроці.
III. Пошукова робота
Що у нас вийшло?
Скільки кольорів у квітці?
Як називається така квітка? ( Квітка-семицвітка)
Чим вона особлива? ( Вона здійснює бажання)
Добре це, чи погано? ( В біді потрібно приходити на допомогу слабшим)
То ж нехай вона на сьогоднішньому уроці математики допоможе здійснити наші бажання! До роботи!
І сувора, й солов'їна
Математика – країна.
Праця тут іде завзята
Вмій лиш спритно рахувати,
Вмій ділити, віднімати,
Множить швидко й додавати
Вмій сміливо все збагнути
Першим в відповіді бути.
Ледарів у нас немає
Хто руки не піднімає?
Вирушаємо у путь
Нас цікаві речі ждуть
IV Мозковий штурм.
Одне яйце варять 5 хвилин. Скільки хвилин слід варити 6 яєць?
Вулицею ідуть 2 дочки і 2 матері. Скільки всього людей ідуть вулицею? (3)
Кришка стола має 4 кути. Скільки утвориться кутів, якщо відпиляти один з кутів? (5)
V. Усний рахунок
(№ 340, запис на дошці)
Пояснювальна робота
Вставити потрібне число.
Повторити взаємозв'язок результатами і компонентами дій множення і ділення.
Геометрична мозаїка ( назвати кожну фігуру, що не є многокутником)
VII. Закріплення вивченого матеріалу.
1)Робота над задачею №342 ( усно)
аналіз;
розв'язання.
Відповідь: 6 порцій.
VIII. Фізкультхвилинка
Молодці! Попрацювали над задачею!
Тепер діти час вставати
Будемо відпочивати
1,2 – руки в боки
3,4 – два підскоки
5,6 – нахились
7,8 – піднімись,
Вліво вправно нахились
9,10 – всі присіли
І за парти тихо сіли.
2) Порівняльна робота над задачами №343, №344 (усно)
7 ящиків – 42 кг
7ящиків – 42 кг
3 ящики - ?
?- 18 кг
Як називаються такі задачі?
IX. Гра "Мікрофон"
( розв'язування кругових прикладів)
X. Робота в парах ( подумати над завданням, розв'язування рівнянь)
XI. Ознайомлення з домашнім завданням. № 348, №349..
XII. Підсумок. Гра "Гонки за лідером"
На дошці силуети двох машин. На них номери. Навколо машин картки з прикладами. Учні діляться на дві групи. Кожен учень бере картку, розв'язує приклад і ставить до машини з відповідним номером. Виграє той, чиї відповіді правильними і хто найшвидше розв'язав приклади.
XIII Сюрприз від квітки – семицвітки.
Кожен взяв свою пелюстку, на зворотній стороні якої буква. Скласти слово з цих букв: "Молодці".