Головна | Мій профіль | Вихід | Вхід П`ятниця, 26.04.2024, 08:32
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Наші спонсори [22]
Новини школи [793]
Нові файли
Модель школи
МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ ДО ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ (для класних керівників)
Методичні рекомендації
Форма входу
Корисні посилання
















Поради батькам першокласників

  1. Привчайте дитину бути самостійною, дотримуватися дисципліни.
  2. Викликайте у дитини пізнавальний інтерес, розширяйте її кругозір.
  3. Розкажіть дитині, як ви пішли у 1 клас або про якийсь цікавий випадок, який з вами трапився у школі. Спробуйте зацікавити дитину, адже від цього залежить, з яким почуттям вона чекатиме своїх перших шкільних днів ― з радісним хвилюванням чи з покірною приреченістю.
  4. Завчасно купіть з дитиною зошити, олівці, портфель, шкільний одяг. Це підкреслить необхідність готуватися до навчання у школі.
  5. Складіть для дитини правильний режим дня, в якому передбачте не лише відвідування школи та виконання домашніх завдань, а й її улюблені заняття: ігри, прогулянки, перегляд мультфільмів. Це дасть змогу уникнути стресу та скоротити тривалість адаптації дитини у школі.
  6. Слухайте дитину, обговорюйте випадки, які з нею трапилися у школі, роз’яснюйте окремі ситуації та радьте, як у них слід поводитися. Будьте дитині помічником і наставником, а не контролером та цензором.
  7. Уникайте роздратування та відкритої критики. Якщо дитина зазнала невдачі, підтримайте її словами «якби ти зробив ось так, то вийшло б ще краще». Пам’ятайте, що позитивне ставлення дитини до своєї особистості залежить переважно від ваших оцінок.
  8. Підтримуйте постійний зв’язок зі школою.
Подивіться: бачите різницю між рукою дитини дошкільного віку дитини і рукою семирічного (праворуч)? Батьки цікавляться, чому їхня дитина дошкільного віку не вміє нормально писати, адже їй скоро в школу. Ось причина! ЇЇ руки ще розвиваються і не повністю сформовані. Письмо - дуже складний вид діяльності. Не поспішайте!

Завдання для швидкої та ефективної підготовки руки вашого дошкільника до письма – це звичайнісінькі для будь-якої дитини заняття, вправи:

Пальцематика – зарядка для пальчиків. Вона тренує моторику і зміцнює дрібні м’язи на пальцях малюка. Впливає добре на розвиток мовних, творчих здібностей. А ще це просто і весело.

Ліплення – заняття, яке зміцнює пальці, кисть руки, розвиває посидючість, фантазію, креативне мислення. Ліпити, в рівній мірі, корисно з пластиліну, тіста, глини.

Плетіння з намистин і інші заняття з дрібними деталями (крупа, квасоля) – добре розвиває дрібні м’язи на пальцях рук. Перевага даної вправи – можливість розвивати відразу при дошкільній підготовці руки дитини і готувати їх до письма і навчання рахунку.

Вирізання – добре зміцнює руку. Приборкавши ножиці, малюк впевнено візьметься за ручку і олівець.

Розфарбовування картинок. Таке заняття на підготовку руки до письма підходить для маленьких дітей 3 і 4 років, старших дошкільнят 5, 6, 7 років. Його користь: вчить правильно тримати пишучий інструмент, розвиває окомір (здатність бачити кордони), розвиває всі групи м’язів, які беруть участь в роботі.

Взагалі, будь-який тип рукоділля або прикладної творчості є вправою для ефективного розвитку дрібної моторики у дітей, а також підготовки рук до письма.

 Коли вони фізично розвинуться, то будуть готові писати! Не треба їх квапити.


 
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright Сокиринецька ЗОШ © 2024 | Зробити безкоштовний сайт з uCoz